תקשורת בין אישית

"ענת היקרה, אנחנו מודות לך מכל הלב על שיעורייך הנפלאים ועל כל מה שהקנית לנו, ואנחנו מקוות שעוד רבות כמונו יזכו למדריכה כמוך."

בהוקרה רבה, קורס תקשורת בין אישית, כיתת מטפלות, בית פולה

קרה לכם שחשבתם מישהו לסנוב ואחרי שהכרתם קצת יותר גיליתם שהוא בעצם ביישן?

מישהו חשב שאתם סנובים ובגלל הרושם הראשוני שחווה החליט להתרחק?

שאלתם את עצמכם מדוע כולם מסתדרים עם אדם מסוים ודווקא אתם לא?

יצא לכם לחשוד שמישהו מזלזל בכם ואח"כ הסתבר שאחר לפגישה כי ביומן שלו היאהופיעה בשעה אחרת?

תקשורת לקויה פוגעת האיכות חיינו. יצירת רושם ראשוני מוטעה, סגנונות תקשורת מרתיעים, פרשנות שגויה להתנהגות של אחרים, נטייה לראות "סרטים" שאין להם קשר למציאות הם רק חלק מהדוגמאות לאי הבנות וכוונות שונות שאנחנו מייחסים לאחרים מבלי שהם אפילו ידעו על כך. כאשר קונפליקטים מיותרים כאלו קורים עם אדם קרוב אלינו או קולגה שאנחנו פוגשים כל יום בעבודה נוצרים משקעים, כעס ותסכול ולעיתים זה עלול לשבש מערכות יחסים עד כדי ניתוק מוחלט של הקשרים.

זה בהחלט הפיך. למרות שאין הזדמנות שניה לעשות רושם ראשוני בהחלט אפשר ללמוד ליצור את הרושם הראשוני שאנחנו רוצים להותיר. בדיוק כמו שאפשר ללמוד איך לשפר סגנונות תקשורת, להבין מה גרם לנו לפרש התנהגות ספציפית כלפינו באופן שגוי, לבוא פתוחים, להיות מודעים לפרשנות שאנו נותנים, לדבר על הדברים, להבין את נקודת מבטו של האחר.תקשורת בין אישית חיובית ומקרבת משפרת את הקשר שלנו עם אנשים בכל מקום ומצמצמת משמעותית מקרים של אי הבנות, מחלוקות וקונפליקטים הנובעים מהעברת / קליטת מסרים שגויים ו/ או פירוש מעוות של מסרים שונים.

הסדנה החווייתית לתקשורת בין אישית שאני מפתחת ומנחהנוגעת בסגנון ייחודי בהיבטים השונים של הנושא,  מעניקה למשתתפים נקודות מבט חדשות על התקשורת הבין אישית שלהם עם בני משפחתם, קולגות לעבודה, חברים ומכרים,ומאפשרת להם להכיר, ללמוד ולתקשר טוב יותר עם עצמם ועם זולתם -וכתוצאה מכךלשפר את איכות חייהם.

למי מיועדת הסדנה?

לארגונים המעוניינים לשפר את התקשורת הפנים והחוץ ארגוניתואת האפקטיביות הארגונית

לצוותי עבודה המעוניינים לשפר את איכות שיתוף הפעולה וליצור אווירת עבודה הרבה יותר מהנהואפקטיבית.

לכל אחד שמעוניין לשפר את איכות החיים ולהכיר טוב יותר את עצמו ואת הסובבים אותו

התועלות והערך המוסף שהסדנה מעניקה מלווים את המשתתפים לאורך שנים בחייהם המקצועיים והאישיים ומסייעים לצמצם תופעות של חוסר יעילות תקשורתית. במהלך הסדנה המשתתפים נחשפים להיבטים שונים שלתקשורת בין אישית, ולתובנות חדשות "מפילות אסימונים" לגבי אירועים שונים בחיים המקצועיים והאישיים, המאפשרות להם:

  • ללמוד מה היא תקשורת בין אישית ומאפייניה המילוליים והבלתי מילוליים
  • לפתח מיומנויות, טכניקות וכליםלהקשבה דיבור ותקשורת בין אישית מקרבתואפקטיבית
  • לזהות דפוסי תקשורת אישיים וביןאישיים
  • להעצים תקשורת בין אישית כאמצעי גישור עם הסביבה הקרובה והרחוקה
  • לבטא משוב ביקורתי בנועם
  • לטפל בקונפליקטים וחסמים, ועוד.

סדנה מותאמת אישית

לפני הסדנה אני נפגשת ו/ או משוחחת עם איש הקשר בארגון כדי להכיר וללמוד את הארגון, הרקע לסדנה והדרישות, לאחר מכן אני בונה את הסדנה בהתאם למטרה המוגדרת והמשתתפים המיועדים.

לעתים אני משלבת בסדנה כלים אימונים  שונים, כמוקלפי אימון עם תמונות/ מילים, סיפורים מעוררי השראה בנושאים רלוונטיים וכלים אסוציאטיביים אחרים שאני בוחרת על בסיס שיחת ההכרות. זאת כדי לעודד תקשורת בין אישית מקרבת ולאפשר למשתתפים לחוות את עוצמתה באווירה פתוחה, כנה ותומכת. 

ועוד כמה פרטים חשובים

  • פורמט הסדנה: המגוון כולל סדנאות בפורמט של מפגש אחד במשך שעתיים, 4 שעות או יום מלא ו/או סדרת  מפגשים לפי הצורך.
  • מיקום: במשרדי הלקוח או מחוץ למשרד בחלל מרווח שהלקוח יבחר עם מקומות ישיבה לכל המשתתפים.
  • בימי הקורונה – ניתן לקיים סדנאות בזום.

 

לשאלות, מידע נוסף והזמנת סדנת תקשורת בין אישית אפקטיבית