מי אני

"החיים אינם נמדדים לפי כמות הנשימות שנשמת, אלא לפי מספר הרגעים בהם עצרת את נשימתך."

שמי ענת, נשואה ואם לשני בנים. תושבת ת"א.
יועצת ארגונית, מאמנת אישית, מנחת קבוצות, ובעיקר מפתחת סדנאות חווייתיות ו"מפילות אסימונים" ומומחית לעבודה עם קלפים השכלתיים.
מאמינה ש"החיים קצרים, ולכן מוטב למהר וליהנות מהם." (סמואל ג'ונסון)
אוהבת לעזור ולתמוך באנשים מתלבטים והמעוניינים לחולל שינוי בחייהם ושמחה כשהמשתתפים בסדנאות שלי מגלים את יכולותיהם להתמודד טוב יותר, להגשים את עצמם, ולצמוח. 

מדוע?

כי אני יודעת שלא קל לעשות שינוי אבל, כדי להיות חלק ממועדון ברי המזל שמגשימים את החלום ועוסקים במה שהם אוהבים צריך אומץ לשנות.

איך הכל התחיל?

לקראת סיום תואר ראשון (BA) בייעוץ חינוכי וסוציולוגיה באוניברסיטת ת"א, הצטרפתי לחברה בתחום הפרסום והשיווק. ומה שהתחיל כעבודת סטודנטים "זמנית נמשך לא פחות מ….12 שנה.
המקום היה נפלא, הרווחתי מצוין, רכשתי המון חברים, הצלחתי, זכיתי בפרסי הצטיינות, הייתי מוערכת ואהובה. למרות זאת חשתי שזה לא המקום שלי ושאיני ממצה את עצמי (מה גם שניהול לא משך אותי..)   מידי פעם צצה מחשבה סוררת "אני יכולה ורוצה לעשות יותר מזה" אבל מיד הדחקתי אותה הצידה. מדוע לוותר על שגרה נפלאה כשלא בטוח מה יהיה מחיר השינוי והאם בכלל כדאי. במקביל – כדי להעשיר את חיי למדתי גרפיקה, פסיכולוגיה חברתית, עיצוב טקסטיל וגרפולוגיה, שרתי במקהלה, ניגנתי בפסנתר, אבל הפער בין הרצוי למצוי לא נעלם.

כשהאסימון נפל

רק אחרי שנישאתי וילדתי את בכורי אזרתי אומץ,  והחלטתי לעזוב  את אזור הנוחות המוכר והאהוב ויצאתי לדרך חדשה.
האמת שבהתחלה לא כל כך ידעתי לאן פני מועדות ומה בדיוק אני רוצה לעשות … האסימון נפל בקורס "הדרכת תוכנה" (שהשתתפתי בו והאמת שלא עניין אותי במיוחד). ביום האחרון  ערכו לנו סדנת "שיווק עצמי לעבודה" ואז הבנתי שזה מה שאני רוצה לעשות – לעזור לאנשים לעבור את תהליך החיפוש שאני עברתי, ולתמוך בהם בדרך לשינוי וההגשמה העצמית.
נגשתי למנחה ופשוט שאלתי אותה: "איך אני יכולה לעשות את מה שאת עושה?" ותשובתה הייתה שלשם כך  אני צריכה תואר שני…

חזרתי לספסל הלימודים בשמחה כי ללמוד תמיד אהבתי. סיימתי את התואר השני (MA) ב"ניהול משאבי אנוש" כשאת עבודת המחקר לתזה הקדשתי כצפוי לנושא "שינויים בקריירה בעקבות אימהות".

הגשמה עצמית

מאז אני עוסקת באימון אישי והנחייה ופיתוח סדנאות להגשמה עצמית, אישית ומקצועית, וסדנאות לתקשורת וגיבוש.
לאחר סיום התואר השני הנחיתי קבוצות וקורסים של משרד העבודה והקליטה (סדנאות לחיפוש עבודה ויזמות, הכוללות הכוונה תעסוקתית כתיבת קורות חיים ושיווק עצמי), ויצ"ו ונעמ"ת (סדנאות תקשורת ויחסי אנוש),  חברת חשמל ובזק ( סדנאות הכנה לפרישה).
כמו כן, לימדתי והרציתי בחוג למנהל עסקים של אוניברסיטת דרבי בתחום ניהול קריירה ומשא ומתן,  שימשתי כיועצת תעסוקתית, ואימנתי אנשים  לשינוי בקריירה, ביחסי אנוש ובהשגת מטרות שונות.
וכל הזמן המשכתי ללמוד: יעוץ קריירה אצל ד"ר אורניה ינאי (מקימת מכון "אדם" כתבה את "לכל אדם יש שביל") ואפרת אגמון,  NLP ודמיון מודרך במכון "רטר", הנחייה ואימון  עם קלפים טיפוליים במכון נורד, ובחברתpoints of you , אימון אישי (ICU) ,הנחיית קבוצות וייעוץ ארגוני באוניברסיטת בר אילן, קורס מספרי סיפורים ("גולם"), פסיכולוגיה חיובית אצל דר" טל בן שחר, ועוד.
במסגרת הגשמת חלומותיי התחלתי  ללמוד גם "תרפיה בקבוצה" לדוקטורט בפסיכולוגיה-. החזקתי מעמד שנה, בה הגשתי עבודות והשתתפתי בסדנאות. גיליתי שאני פחות נוטה לכיוון הפסיכואנליזה (פרויד)  וה"חפירה" בעבר, אלא מעדיפה את הגישה האימונית עם ההסתכלות קדימה והפסיכולוגיה החיובית (מרטין זליגמן /  טל בן שחר): שעוסקת באיתור דרכים לשיפור חיינו ולהיות מסופקים ומאושרים יותר.  כשקראתי אז את ספרו הראשון של ד"ר טל בן שחר "באושר ואושר" הבנתי כמה חשוב להנות מהדרך וקלטתי שאני לא נהנית.. ומאז אני ממשיכה להעמיק את ידיעותיי בפסיכולוגיה חיובית.

בשנים האחרונות הרחבתי את תחומי הפעילות ואני מלמדת מנחים, יועצים ומטפלים לעבוד עם קלפי אימון   השלכתיים, POINTS OF YOU),  קלפי ערכים, תפקידים וכו'.) אני  מנחה סדנאות גיבוש ותקשורת בצוות  בארגונים ומנחה ארועים חברתיים פרטיים ( ימי הולדת לנשים, מפגשי היכרויות וכד')   מאמנת אישית ויועצת לקריירה במפגשים אישיים ממוקדים, ובין לבין גם כותבת בעיתון "מקור ראשון" את מדור "אמא עובדת" שמעניק במה לאימהות המצליחות להגשים את עצמן ולשלב אימהות וקריירה.

סדנאות בתפירה אישית

בסדנאות שאני מפתחת ומנחה אני משלבת רעיונות מהפסיכולוגיה החיובית, מתודולוגיות וכלים אימונים "עוקפי שכל" שונים אליהם התוודעתי לאורך השנים, כמו קלפים השלכתיים, משחקי אימון של POINTS OF YOU, לעתים דמיון מודרך, סיפורים מעוררי השראה ועוד כלים אסוציאטיביים, המפתחים את היצירתיות ומעלים רעיונות חדשים.
כל סדנה מיוחדת במינה ונבנית ספציפית בהתאם למטרה לשמה היא נועדה. בין אם מדובר בסדנה חווייתית לאירוע פרטי או להשגת מטרה עסקית /ארגונית. לפני הפעילות אני נפגשת עם המזמין ויחד אנחנו מגדירים מטרות ומכינים את הסדנה בהתאם לאופי האירוע והדרישה.

מגוון תחומי הפעילות רחב וכולל:

החזון שלי – ההישג שלכם

מאז שעשיתי את השינוי בחיי אני פועלת במטרה לגרום לאנשים להיות מאושרים יותר, לבחור מה שנכון להם, לקבוע מטרות וללכת לאורן כדי להשיג זאת, והכי חשוב – ליהנות מהדרך.
לכן, אני חשה סיפוק עילאי בכל פעם שהמשתתפות במפגש נשים יוצאות מהאירוע עם תובנות ו"צידה לדרך" שישמשו אותן הלאה, כש"האסימון נופל" ומסייע למישהו לקבל החלטה נכונה, וכשאני מקבלת משובים כאלו:

           "בעקבות הסדנה שלך החלטתי לתת צ'אנס – התחתנתי ואני בהריון… "

          "קיבלתי אומץ ועזבתי מקום עבודה אחרי 10 שנים."

           "עשיתי שינוי בעיסוק שלי ועכשיו אני הרבה יותר מחוברת ל"תשוקה שלי""

           "הכרנו צדדים חדשים באנשים שאנחנו פוגשים יום יום במשרד"

           "נתרמנו ברמה האישית והקבוצתית"

           "זו הייתה חוויה מכל הבחינות, אנשים פתחו את הלב, מאד נהנו, למדו ויצאו עם משהו. היה ערב קסום."  

אני מזמינה אתכם לפרגן לעצמכם הפעלה חווייתית שתעצים את האירוע שלכם, אימון אישי ממוקד שיסייע לכם להבין מה חשוב לכם במישור האישי והמקצועי, או סדנה מקצועית שתסייע לארגון להתמודד טוב יותר עם אתגרים להשיג יעדים עסקיים וארגוניים.