גיבוש ופיתוח עבודות צוות לנשים

"ענת היקרה,
ברצוני להודות לך ולהביע את התפעלותי מהנחייתך את מפגש הגיבוש של שחקני הבדמינטון של מועדון כפר המכבה.כשחקנים, אנו מכירים את יכולות המשחק של האחר, אך בעזרת הנחייתך המיוחדת למדנו בצורה משעשעת להכיר רבדים חדשים אחד של השני.
הנחית את סדנאות האימון בחן רב, בתבונה, בגישה מפתיעה ויצירתית ובהרבה טקט. אני אישית נהניתי וקיבלתי משובים רבים שמביעים הנאה ותודה על תרומתך לערב גיבוש זה. הרבה תודות.עלי והצליחי!"

ד"ר שאול טל – מנכ"להוצאת פוקוס

סדנאות אימון וגיבוש לנשים

עבודת צוות יעילה ומועילה היא תנאי הכרחי לכל ארגון גדול או עסק קטן שרוצה לצמוח ולהתקדם. בין אם מדובר בעובדי ארגון, חטיבה או מחלקה, עמיתים לפרויקט, שותפים לעשיה כלשהיא – כל אחד מעובדי הארגון מהווה חלק מצוות. היכולת לעבוד בצוות ולממש עבודת צוות אינה טריוויאלית. כדי שעבודת הצוות תהיה סינרגטית והצוות יהווה יותר מסך חבריו, חיוני לרכוש מיומנויות ולפתח תקשורת בין אישית מקרבת, שיאפשרו לחברי הצוות לשלב חוזקות, לשתף פעולה ולממש את הפוטנציאל האישי והמערכתי כאחד.

סדנאות האימון החווייתיות לגיבוש ופיתוח עבודת צוות שאני מפתחת ומנחה, כוללות:
סדנאות אימון לצוות חדש המאפשרת לחברי הצוות להכיר זה את זה, להתאגד ולהתגבש כצוות, לרכוש כלים ומיומנויות ולפתח סביבת עבודה משתפת, מעשירה, תומכת ומוכוונת יעדים.

סדנאות אימון לצוות חדש המאפשרת לחברי הצוות להכיר זה את זה, להתאגד ולהתגבש כצוות, לרכוש כלים ומיומנויות ולפתח סביבת עבודה משתפת, מעשירה, תומכת ומוכוונת יעדים.

סדנאות אימון לצוות ותיק שנועדה לשמר את התלכיד האנושי, לרענן יכולות, לשפר תקשורת בין-אישית, איכות שיתוף הפעולה, היעילות והביצועים.

ימי הערכות לצוותי הוראה לשם פיתוח עבודת צוות יעילה ונעימה והרכשת מיומנויות חיוניות לקראתפתיחת שנת לימודים או השקת פעילות בית ספרית ייעודית.

האוריינטציה החווייתית והיישומית של הסדנה יוצרת חיבור עוצמתי בין המשתתפים ומאפשרת לכל אחד מהם ללמוד משהו על עצמו ולקחת מהסדנה ערך מוסף אישי שילווה אותו הלאה בחייו המקצועיים והאישיים.

צוות לעניין

קבוצה היא לא צוות ושיתוף פעולה הוא לא עבודת צוות. ימי הערכות והסדנאות שאני מנחה הופכות כל קבוצה אקראית לצוות מגובש, אפקטיבי, מוכוון מטרה ובקיצור – צוות לעניין. במהלך כל סדנה המשתתפים לומדים וחווים מנעד רחב של היבטים בעבודת צוות, בכללם:

  • מה היא עבודת צוות ובמה מתבטאת
  • נהלים ותהליכים המאפיינים עבודת צוות
  • טיפול בקונפליקטים והתנגדויות ושיפור שיתוף הפעולה.
  • משוב אינטראקטיבי כבסיס לתקשורת חיובית והעצמה אישית וקבוצתית
  • ביטוי אישי כחלק מקבוצה
  • רתימת יכולות אישיות להשגת המטרה המשותפת

סדנה מקצועית בתפירה אישית

לפני הסדנה אני נפגשת או משוחחת עם מנהל הצוות / הפרויקט / המחלקה/ לשיחת היכרות וללימוד הארגון , הרקע והמשתתפים המיועדים. לאחר מכן אני בונה את הסדנה בהתאם לנושא שעל הפרק, הצוות והארגון.

בסדנה עצמה אני משלבת לפי הצרך עבודה עם כלים יצירתיים- קלפי אימון מטאפוריים, צילומים , ציטוטים וסיפורים מעוררי השראה בנושאים רלוונטיים וכלים אסוציאטיביים שונים שאני בוחרת על בסיס שיחת ההכרות. הכלים הללו מסייעים ליצור תקשורת אמיתית ומקרבת ומאפשרים למשתתפים ללמוד, לחוות וליישם עבודת צוות באווירה מעשירה מגובשת ומוכוונת יעדים.

ועוד כמה פרטים חשובים על סדנאות אימון

  • משך הסדנה י"ל: שעה וחצי- שעתיים / חצי- יום שלם /  מספר מפגשים
  • מיקום: במשרדי הלקוח או בכל חלל מרווח עם מקומות ישיבה לכל המשתתפים
  • הסדנה יכולה להשתלב מצוין ביום השתלמות, יום כייף, יום האישה/ המשפחה וכד'